5  grudnia, z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu, odbyła się Gala Caritas DWP „Wolontariat łączy pokolenia”, podczas której statuetkami „Skrzydła Anioła” oraz wyróżnieniami uhonorowano najlepszych wolontariuszy działających z ramienia praskiej Caritas.

Gala odbyła się w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej, gdzie gościliśmy już po raz drugi. Wśród honorowych gości był ks. bp Marek Solarczyk oraz członkowie Kapituły Konkursowej przyznającej nagrody i wyróżnienia: przewodnicząca – p. Renata Staruch – Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Warszawa Wawer; Ks. Andrzej Kowalski – wicedyrektor DWP; Ojciec Hubert Matusiewicz  – Sekretarz Caritas Polska; ks. Mariusz Wedziuk – dyrektor programowy Radia Warszawa a także  ks. Dariusz Marczak – Dyrektor Caritas DWP oraz ks. Rafał Paździoch – sekretarz Caritas DWP

Galę poprowadził Conrado Moreno, który ujął wszystkich, a zwłaszcza nasze seniorki, ciepłem i nieczęsto już spotykaną szarmancją. Nagrody „Skrzydła Anioła”, Wyróżnienia oraz pamiątkowe dyplomy wszystkim nominowanym wręczył ks. bp Marek Solarczyk, zaś uzasadnienia przyznanych nagród odczytywali w kolejnych kategoriach członkowie Kapituły.

Laureatami konkursu zostały następujące osoby i grupy:

W kategorii Parafialny Zespół Caritas:

– PZC przy  parafii NMP Królowej w Józefowie k/Legionowa

- PZC przy parafii MB Królowej Polski w Aninie
- PZC przy parafii Miłosierdzia Bożego w Legionowie

W kategorii Seniorzy PZC:

- Pani Janina Mućka  z parafii św. Józefa Robotnika w Wołominie

- Pani Halina Czerwonka z parafii  św. Faustyny w Warszawie
- Pan Marek Mazurkiewicz z parafii św. Jana Kantego w Legionowie
- Pani Helena Lewandowska z parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Dębe Wielkie

W kategorii Juniorzy PZC:

- Pani Anna Stańczak z parafii NMP Królowej w Józefowie k/Legionowa

- Pani Joanna Przybyłko par. Matki Bożej Anielskiej w Warszawie
- Pani Katarzyna Borysewicz z parafii św. Patryka w Warszawie
- Pani Dorota Babik z parafii św. Patryka w Warszawie

W kategorii Szkolne koło Caritas:

- SKC przy Zespole Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce
- Filip Rek z SKC przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu
- Pani Elżbieta Nowak, opiekun SKC przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu

- Natalia Serafin z SKC przy Zespole Szkół nr 114 w Warszawie
- Joanna Szuba z SKC przy Gimnazjum nr 3 im. Tomasza Morusa w Otwocku
- Anna Waszczuk z SKC przy Szkole Podstawowej  im. Jana Pawła II w Tłuszczu

W kategorii Wolontariusze Indywidualni:

- Pani Mariola Wojewoda z parafii Św. Wincentego a Paulo w Otwocku

WYRÓŻNIENIA
- Pani Elżbieta Dębala ze Świetlicy Środowiskowej Caritas im. Św. Franciszka z Asyżu w Mińsku Mazowieckim
- Pani Anna Foksowicz
- Pan Sławomir Wojcieszak

W kategorii Nagroda Specjalna:
- Pani dr Anna Zielińska z Hospicjum domowego w Józefowie
- Pani Ewa Pietrzak – redaktor Radia Warszawa
- Pan Henryk Kamieniak – Prezes PZC przy parafii św. Feliksa z Kantalicjo w Marysinie Wawerskim

Po części oficjalnej – w podziękowaniu wszystkim wolontariuszom – odbył się wspaniały koncert zespołu „Klezmersi”, którego piękna muzyka wszystkie nogi wprawiła w rytmiczne wystukiwanie taktów a ręce rozgrzała w serdecznych oklaskach.

Zwieńczeniem Gali był poczęstunek, podczas którego wolontariusze – bohaterowie dnia – wreszcie mogli nacieszyć się spotkaniem przyjaciół, wymienić informacje o działaniach w innych zespołach i radować się swoim świętem.

Z całego serca dziękujemy Dyrekcji Centrum Promocji Kultury za gościnność oraz Panu Conrado Moreno za charytatywne poprowadzenie Gali. Dziękujemy również zespołowi „Klezmersi”, który od lat wspiera nasze akcje, m.in. co roku podczas odwiedzin chorych dzieci z okazji Dnia Chorego.

Gala Wolontariatu została zorganizowana w ramach projektu „Seniorzy w działaniu” dofinansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.