22.10.2012 roku we wspomnienie liturgiczne bł. Jana Pawła II  Ks. Rafał Paździoch Sekretarz Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej gościł w Zespole Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce. Z jego rąk 30 uczniów  odebrało legitymacje wolontariusza.

Pani Dyrektor mgr Grażyna Kapaon rozpoczynając uroczystą akademię przedstawiła kilka wydarzeń z historii szkoły oraz współpracy z Caritas DWP. Zauważyła, że Szkolne Koło Caritas działające przy szkole  było pierwszym w diecezji: Zakładając je chcieliśmy podziękować za wiele dobra jakiego doświadczyliśmy podczas kolonii letnich organizowanych przez Caritas dla dzieci z  naszej gminy. .

Następnie w szeregi SKC zostało przyjętych 30 nowych Wolontariuszy, którzy otrzymali legitymacje. Opiekunem Koła jest p. Barbara Janus zaś Asystentem Kościelnym Ks. prob. Mieczysław Jerzak, który także był obecny na uroczystości.

Na zakończenie obejrzeliśmy prezentację multimedialną o Janie Pawle II przygotowaną przez ucznia klasy III  gimnazjum Janka Kotarbę. Tematem wiodącym były światowe spotkania młodych, którym początek dał błogosławiony Papież Polak. Z tym tematem wiązała się także bardzo ciekawa gra, w której od samego rana brali udział kandydaci na  Wolontariuszy. Biegali oni po korytarzach w poszukiwaniu fragmentów Pisma Świętego, w których „ukryły się”  zdania – tematy kolejnych  spotkań młodzieży z bł. Papieżem. Na zakończenie zaśpiewaliśmy  „Barkę”.

Bardzo dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom oraz uczniom za współpracę z Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej oraz za przygotowanie tej, pięknej uroczystości i za to, że SKC w Zespole Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej dzięki  pracy p. Barbary Janus liczy już ponad 40 wolontariuszy.

Autor: ks. Rafał Paździoch