Relacja z działalności Szkolnego Koła Caritas działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Zielonce od listopada 2012 roku.

Naszą pierwszą akcją, w której wzięliśmy udział była sprzedaż zniczy Caritas. Uzyskane środki przekazane zostały na rzecz hospicjum.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, czas wzajemnego obdarowywania się i wspólnej radości, dlatego to właśnie teraz częściej niż kiedykolwiek myślimy o innych, o ludziach potrzebujących, którym możemy pomóc.

Harcerze z Zielonki już od lat organizują akcję “Paczka – Pomoc Polakom na Wschodzie”.  W tym roku uczniowie Jedynki przyłączyli się do zbierania darów dla naszych rodaków z Równego, Zdołbunowa i Kamieńca Podolskiego. Członkowie Szkolnego Koła Caritas zebrane przez uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły produkty przekazali na ten szczytny cel.

Autorka materiału: Dorota Zgódka – Opiekunka SKC w Zielonce